דף הבית אודותינו מאמרים המילה שלך גלריית תמונות גלריית וידאו וויקיפיס תרומה
פעילות מורה נבוכים

מתנגדי השלום

מאת יצחק פרנקנטל  28.08.2013

 

 

 

נהוג לחשוב שמתנגדי שלום הם אלו שמפוצצים את עצמם באוטובוסים, מסעדות וקניונים. נהוג גם לחשוב שחיסולים, סגרים, מחסומים, מחסומי דרכים וההתנכלות לאוכלוסייה אזרחית יוצרת התנגדות לשלום בצד הפלסטיני, אבל זה פשוט לא נכון.

המתנגדים האמיתיים לשלום הם אלה שחולמים על ארץ ישראל ההיסטורית ומוכנים לעמול יום וליל בכדי לראות את החלום הזה התגשם. הם אלו שחיים בפחד מתמיד מפיגועי הטרור אבל עדיין הם ממשיכים. הם אלה שמאבדים את בני הזוג והילדים שלהם, אבל ממשיכים להאמין בחזון של כיבוש הארץ השלמה. הם אלה שמטיפים כל יום ובכל שבת בבתי הכנסת על הצורך לשמור על שליטה בארץ ישראל ההיסטורית. הם אלה שקמים מוקדם וישנים מאוחר, כאשר הם מפנים סלעים ומעבדים אדמה צחיחה בגבעות הגדה המערבית דיונות בידיהם המיובלות.

מתנגדי השלום הם אלה שהולכים מבית לבית בשטחי הקו הירוק בכדי לשכנע את הישראלים בנוגע לחשיבות השטחים לביטחון מדינת ישראל, הם אלה שמחזיקים ידיים ויוצרים שרשרת חיה של מעל 130,000 איש מעזה לירושלים, הם אלה שעוקפים את הפלסטינים שמוחזקים במשך שעות במחסומים, הם אלו ששגרים בבתים עם רעפים אדומים, גנים ירוקים וגני השעשועים ומתעלמים מהבקתות הפלסטיניות הרעועות.

- אנחנו לא מודעים למאמצים האדירים שהושקעו בחלום ארץ ישראל ההיסטורית.

- אנחנו לא מודעים למפקדה הענקית שהוקמה עבור חלום ארץ ישראל ההיסטורית.

- אנחנו לא מודעים ל- 250,000 המתנחלים שגויסו במטרה לשכנע 1,500,000 אזרחי

ישראל להתנגד לפירוק התנחלויות ולדחות כל פשרה טריטוריאלית.

הם ינצחו והם יפסידו, ועל כולנו יהיה לשלם את המחיר.

המתנחלים ישיגו דחייה של שנה או שנתיים, ואולי יצליחו לשכנע את רוב הציבור בישראל להתנגד לפשרה, אבל הם לא יצליחו לשכנע את הפלסטינים להסכים לחיות תחת כיבוש. הם לא יצליחו להסיט את הייאוש הפלסטיני או לחסום את ההתנגדות הפלסטינית הלגיטימית לכיבוש. המתנחלים לא הצליחו למנוע מקרי מוות בשני הצדדים וסנקציות נגד ישראל על ידי העולם.

הטרגדיה הנוראה נובעת מאיכות המתנחלים, השכנוע הפנימי העמוק שלהם כי הם הציונים האמיתיים ובאמת ובתמים אוהבים את ישראל. הטרגדיה האמיתית טמונה באיכות ובאמונתם של הלוחמים הפלסטינים שמאמינים בלב שלם שהם חייבים להילחם על מולדתם. הטרגדיה צוברת תאוצה בשל נכונות שני הצדדים להקרבה עצמית. המתנחלים מוכנים להקריב את חייהם של ילדיהם, בני משפחותיהם ואת עצמם, והפלסטינים באותה מידה מוכנים להקריב את חייהם של ילדיהם, בני משפחותיהם ואת עצמם. זה נראה כאילו שתי רכבות נוסעות אחת מול השנייה על אותו המסלול כאשר התוצאות ידועות מראש. אף אחד לא שואל את השאלות הנכונות, אף אחד לא מראה את שני הצדדים את עלות הטירוף הזה ונראה כאילו שני הצדדים מבינים באופן מלא את המחיר שהם יצטרכו לשלם, אך הסכימו להיהרג ולו רק כדי להוכיח לצד השני מי בעל מסילת הרכבת.

מתנגדי שלום הם אנשים איכותיים, ערכיים, בעלי מידות טובות, נדיבות וחזון. הם מקרינים טהרה, שלווה ומסירות, וקל לחבבם. הם מקרינים אהבת מולדת, והם מודל לחיקוי של אנשים צעירים. אלמלא העוול הנורא של מעשיהם, אני אעז ואומר שהם המודל לאזרח נאמן ומסור.

הם חיים כקבוצה הומוגנית אשר האידיאולוגיה מאחדת אותם. אחד בשביל כולם וכולם בשביל אחד, "אני מה שאני, כי אתה מה שאתה, ואתה מה שאתה, כי אני מה שאני". הסימביוזה הקוגניטיבית כחברה היא מוחלטת. הם מחפים אחד על השני, הם תומכים זה בזה, יש להם קודים משלהם ויש להם סולם ערכים שונה שהם מאמינים כי הוא מוחלט ומושלם. בעיניהם החיים לא נמצאים בידיים שלהם, אלא בידי אלוהים; הארץ גם שייכת לאלוהים, ולכן אם הם מאבדים את חייהם לטובת הארץ, הם רואים זאת כקורבן לחזון האמונה הפנימית והנכונה שהיא עבודת האל. יש להם מנהיגים דתיים שמעודדים אותם, הם נישאים זה לזה, הם חיים בקהילות תומכות, ומרוויחים את כבודם של רוב האנשים, כולל גם של ממשלות ישראל המתחלפות. יש להם ייצוג נרחב בכנסת; הם מקבלים מיליארדי דולרים בתרומות מרחבי העולם; ההתנחלויות שלהם משגשגות והם נהנים ממערכת חינוך ובריאות מצוינות. מונעים על ידי חזונם ואמונתם המשיחיים הם מוכנים לחיות שנים על גבי שנים בקרוונים צרים ולגדל את ילדיהם בתנאי צפיפות.

הפחד הגדול ביותר שלהם הוא מטרור, פציעה או מוות. הסיוט הגרוע ביותר והפחד הנורא שלהם הוא השלום ופשרה טריטוריאלית.

אלו הם המתנגדים האמיתיים של השלום.

עכשיו נשאלת השאלה - מה צריך להיעשות עכשיו. יש להבין שהקרב הוא על דעת הקהל. אם נפרק את נתוני כלל האוכלוסייה בישראל, 20% הם ערבים ישראליים ו -15% הם משיחיים קיצוניים וימנים רוויזיוניסטים. יתר 65% הם אלה שיש לפנות אליהם ולהשפיע עליהם. היום עיקר ציבור זה תומך במתנחלים וברעיון ארץ ישראל ההיסטורית, אלא שהחלטות הציבור הזה התבססו על מידע מטעה. באם ציבור זה היה מודע לאמיתות הנוראיות של הכיבוש, לטרגדיה הפלסטינית הנוראה, או לעובדה כי רוב הפלסטינים רוצים לחיות בשכנות טובה לצד ישראל, היה בכוחו של מידע זה לשכנע את הישראלים לבוא ולתמוך בפירוק התנחלויות בתמורה לפיוס ושלום.

המטרה החשובה ביותר היום היא להציג בפני הציבור בישראל את המציאות האמיתית בצד הפלסטיני ואת רצונו הכנה לפיוס ולשלום.

 

 

 

תגובה
ההחלטה אם להוסיף את התגובה שלך לאתר היא בידי מנהלי האתר.
אי-מייל שם
תגובה
אני מסכים לתנאי השימוש
מסיבות בטיחות האתר, נא למלא בשדה הבא את האותיות שמופיעות בתמונה.
CAPTCHA Image


אם התמונה לא ברורה, לחץ כאן כדי להחליפה
0 תגובות